Portréty podle fotografie

Podle Vámi zaslané fotografie jsem schopna nakreslit v krátké době portrét člena rodiny, celebrity či portrét domácího mazlíčka. Portréty podle fotografie v černobílém provedení kreslím nejčastěji uhlem či tužkou (na kreslící karton). V případě kresby barevného portrétu používám klasický barevný pastel v tužce v kombinaci s pastelem v tyčince (používám speciální papír na prašný pastel). Malbu portrétu realizuji akrylem na plátno (plátno natažené na sololitové desce či na dřevěném rámu).

Fotografii, dle které budete chtít obraz nakreslit či namalovat, prosím, vybírejte pečlivě. Čím lepší fotografie, tím lepší portrét. Ne na všech fotkách si je daná osoba podobná. Musí být proto dostatečně zřetelná a aspoň nějak zajímavá hrou světel a stínů, polohou, výrazem, nikoliv bleskem zepředu. Na fotografiích by měly být jasné a zřetelné charakteristické rysy portrétovaného (oči, nos, ústa a nejlépe také viditelné všechny detaily). Podobu si nemohu vymýšlet ani upravovat. Raději posílejte více fotek pro lepší zachycení podoby (ostré a pokud možno v co největším rozlišení). Velikost obličeje na fotce by měla být alespoň jako na občance

Na pozadí a barvách fotky nezáleží – ty lze zkorigovat. Za nevhodné považuji fotky z mobilů či nekvalitních digitálních kompaktů, které nejsou schopné zaznamenat veškeré detaily příliš ostře. Nevhodné fotografie jsou také pořizovány širokoúhlým objektivem při níž dochází k deformaci celého obličeje. Pokud nevlastníte fotografii v elektronické podobě, jsem schopna namalovat obraz i podle klasické papírové fotky, pokud je kvalitní. Výsledná podoba portrétovaného vždy závisí na kvalitě Vámi zaslané fotografie a také na velikosti formátu, na který je portrétovaný kreslen (není možné na formátu A4 zobrazit tolik detailů jako na formátu A3). Také není možné pro jeden portrét využít kombinaci několika Vámi zaslaných fotografií (tj. z jedné fotky úsměv, z další oči). Jsem schopná změnit drobné detaily (např. retušování vad pleti, malé změny účesu), které nemají vliv na podobnost portrétovaného. Na dvojportrét (či hromadný portrét) je možné použít jak fotky společné, tak samostatné.

Při volbě techniky zvažte, do jakého interiéru bude portrét nakreslen, přihlédněte k charakteru a fyzickému vzhledu portrétovaného. K jemným lidem se více hodí jemnější techniky a zpracování a k typům vášnivějším zase techniky ráznější.
Pokud si nevíte rady, která z Vašich fotek je tou nejvhodnější, kontaktujte mě a společně vybereme tu nejvhodnější.

Kromě klasických portrétů kreslím či maluji také karikatury či celebrity na přání. Také jsem schopna vyhotovit netradiční portrét, tzv. portrét zakomponovaný do určitého prostředí. Cena se pak odvíjí od složitosti obrazu.

Níže jsou uvedeny ceny pro kresbu uhlem či tužkou. V případě jiné techniky jsou ceny stanoveny individuálně, a to dle formátu, nákladu na materiál (plátno, barvy) a náročnosti obrazu.

Ceník černobílých portrétů (kresba uhlem či tužkou)

A4 formát (1 portrét či portrét zvířete)
800 Kč
A3 formát (1 portrét či portrét zvířete)
1000 Kč
A3 formát (2 portréty)
1600 Kč
A3 formát (postava + zvíře)
1600 Kč
A2 formát (1 portrét)
1600 Kč
A2 formát (2 portréty)
2300 Kč
A2 formát (3 portréty)
3000 Kč
A2 formát (4 portréty)
4000 Kč
A2 formát (postava např. na motorce nebo dvě postavy)
3500 Kč

Ceník barevných portrétů (kresba pastelem, malba akrylem) a karikatur (malba
akvarelovými barvami či akvarelovými pastelkami):

Cena od 1000 Kč v závislosti na technice, formátu a motivu

NA OBSAHU WEBOVÝCH STRÁNEK SE NYNÍ PRACUJE. STARŠÍ UKÁZKY MÝCH PRACÍ NALEZNETE NA  http://old.obrazy-gallova.cz. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.