Rychlý kontakt

Mgr. Petra Nytrová Gallová

Telefon: 603 517 199

Email: info@obrazy-gallova.cz

 

Facebook

Facebook

Aktuality
Zakázka pro firmu Poháry Bauer s.r.o.
Níže uvádím ochutnávku ze 100 obrazů kreslených tužkou v...

ART by HEART, kolektiv výtvarníků a literátů
Kolektiv ART by HEART jsem založila v roce...

Meditace
Obrazy, které maluji, vznikají automatickou malbou...

Poslední obrazy
Sponzor stránek

logo weiron

Hledat
Úvodní strana > Portréty a karikatury > Portréty podle fotografie

Portrét podle fotografie

Podle Vámi zaslané fotografie jsem schopna nakreslit v krátké době portrét člena rodiny, celebrity či portrét domácího mazlíčka. Portréty podle fotografie kreslím nejčastěji uhlem či tužkou (na kreslící karton) a klasickým barevným pastelem (u černého pastelu používám bílý či šedý papír na prašný pastel, u barevného pastelu papír na prašný pastel jemně tónovaný do béžové či hnědé barvy)
Fotografii, prosím, vybírejte pečlivě. Čím lepší fotografie, tím lepší portrét. Ne na všech fotkách si je daná osoba podobná. Musí být proto dostatečně zřetelná a aspoň nějak zajímavá hrou světel a stínů, polohou,výrazem, nikoliv bleskem zepředu. Na fotografiích by měly být jasné a zřetelné charakteristické rysy portrétovaného (oči, nos, ústa a nejlépe také viditelné všechny detaily) Podobu si nemohu vymýšlet ani upravovat. Raději posílejte více fotek pro lepší zachycení podoby (ostré a pokud možno v co největším rozlišení. Velikost obličeje na fotce by měla být alespoň jako na občance. Na pozadí a barvách fotky nezáleží – ty lze zkorigovat. Za nevhodné považuji fotky z mobilů či nekvalitních digitálních kompaktů, které nejsou schopné zaznamenat veškeré detaily příliš ostře. Nevhodné fotografie jsou také pořizovány širokoúhlým objektivem při níž dochází k deformaci celého obličeje.
Pokud nevlastníte fotografii v elektronické podobě, jsem schopna namalovat obraz i podle klasické papírové fotky, pokud je kvalitní. Výsledná podoba portrétovaného vždy závisí na kvalitě Vámi zaslané fotografie a také na velikosti formátu, na který je portrétovaný kreslen (není možné na formátu A4 zobrazit tolik detailů jako na formátu A3). Také není možné pro jeden portrét využít kombinaci několika Vámi zaslaných fotografií (tj. z jedné fotky úsměv, z další oči). Jsem schopná změnit drobné detaily (např. retušování vad pleti, malé změny účesu), které nemají vliv na podobnost portrétovaného.  Na dvojportrét (či hromadný portrét) je možné použít jak fotky společné, tak samostatné.
Při volbě techniky zvažte, do jakého interiéru bude portrét nakreslen, přihlédněte k charakteru  a fyzickému vzhledu portrétovaného. K jemným lidem se více hodí jemnější techniky a zpracování a k typům vášnivějším zase techniky ráznější.
Pokud si nevíte rady, která z Vašich fotek je tou nejvhodnější, ozvěte se mi na některý z uvedených kontaktů a společně vybereme tu nejvhodnější.


Zde můžete shlédnout ukázky z mé tvorby portrétů na zakázky. Můžete srovnat předlohu, tedy fotografii portrétovaného, a konečný výsledek, tedy můj obraz.


V případě zájmu o kresbu portrétu podle fotografie  mě kontaktujte.

Ukázka portétu podle fotografie

Tisk aktuální strany